GRM1885C2A201JA01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200PF 100V 5%
product image
GRM1885C2A201JA01D Picture
SeekIC No. : 00814308 Detail
GRM1885C2A201JA01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200PF 100V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM1885C2A201JA01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 200 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 100 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Voltage Rating : 100 Volts
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 200 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM1885C2A201JA01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance200pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±5%
Package / Case0603 (1608 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C