GRM1886T1H5R0CD01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 5pF 50Volts T2H 0.25pF
product image
GRM1886T1H5R0CD01D Picture
SeekIC No. : 00844463 Detail
GRM1886T1H5R0CD01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 5pF 50Volts T2H 0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM1886T1H5R0CD01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 5 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : T2H
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 5 pF
Temperature Coefficient / Code : T2H
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM1886T1H5R0CD01D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance5.0pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0603 (1608 metric)
Temperature CoefficientT2H
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C