GRM2195C1H622JA01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0.0062uF 50Volts C0G 0.05
product image
GRM2195C1H622JA01D Picture
SeekIC No. : 00811699 Detail
GRM2195C1H622JA01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0.0062uF 50Volts C0G 0.05
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM2195C1H622JA01D
Quick Details
Capacitance : 6200 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - mm : 2012
Capacitance : 6200 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM2195C1H622JA01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance6200pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C