GRM2195C2A621JA01D
CAP CER 620PF 100V 5% NP0 0805
product image
GRM2195C2A621JA01D Picture
SeekIC No. : 002939018 Detail
GRM2195C2A621JA01D: CAP CER 620PF 100V 5% NP0 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM2195C2A621JA01D
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 620pF Voltage - Rated: 100V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±5%
Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance: 620pF
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM2195C2A621JA01D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance620pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±5%
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-