GRM219R71E683KA01L
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 68000pF 25volt X7R +/-10%
product image
GRM219R71E683KA01L Picture
SeekIC No. : 00943809 Detail
GRM219R71E683KA01L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 68000pF 25volt X7R +/-10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM219R71E683KA01L
Mfg:
Murata
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 0.068 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 25 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 0805 Case Code - mm : 2012
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Capacitance : 0.068 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012
Voltage Rating : 25 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM219R71E683KA01L
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance0.068F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C