GRM21BR71E334KA01L
CAP CER 0.33UF 25V 10% X7R 0805
product image
GRM21BR71E334KA01L Picture
SeekIC No. : 002965684 Detail
GRM21BR71E334KA01L: CAP CER 0.33UF 25V 10% X7R 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM21BR71E334KA01L
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 0.33µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.053" (1.35mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Description
Voltage - Rated: 25V
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance: 0.33µF
Thickness (Max): 0.053" (1.35mm)
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM21BR71E334KA01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.33F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-