GRM319E41H224MA01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1206 0.10uF 50volt +/-20%
product image
GRM319E41H224MA01D Picture
SeekIC No. : 00941967 Detail
GRM319E41H224MA01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1206 0.10uF 50volt +/-20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM319E41H224MA01D
Mfg:
Murata
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 0.22 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : Z5U
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Product : General Type MLCCs Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range :
Voltage Rating : 50 Volts
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Capacitance : 0.22 uF
Temperature Coefficient / Code : Z5U
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM319E41H224MA01D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance0.22F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
Package / Case1206 (3216 metric)
Temperature CoefficientZ5U
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature10°C ~ 85°C