GRM319F51A335ZA01D
CAP CER 3.3UF 10V Y5V 1206
product image
GRM319F51A335ZA01D Picture
SeekIC No. : 002928453 Detail
GRM319F51A335ZA01D: CAP CER 3.3UF 10V Y5V 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM319F51A335ZA01D
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 3.3µF Voltage - Rated: 10V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 10V
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance: 3.3µF
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM319F51A335ZA01D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance3.3F
Voltage - Rated 10V
Tolerance-20%, +80%
Temperature CoefficientY5V (F)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-