GRM319R71H334MA01D
CAP CER 0.33UF 50V 20% X7R 1206
product image
GRM319R71H334MA01D Picture
SeekIC No. : 002939020 Detail
GRM319R71H334MA01D: CAP CER 0.33UF 50V 20% X7R 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM319R71H334MA01D
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 0.33µF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±20%
Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Capacitance: 0.33µF
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM319R71H334MA01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.33F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-