GRM31A7U3A221JW31D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1206 220pF 1000volts U2J 5%
product image
GRM31A7U3A221JW31D Picture
SeekIC No. : 00815587 Detail
GRM31A7U3A221JW31D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1206 220pF 1000volts U2J 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM31A7U3A221JW31D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 220 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 1 KVolts Temperature Coefficient / Code : U2J
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Voltage Rating : 1 KVolts
Capacitance : 220 pF
Temperature Coefficient / Code : U2J
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM31A7U3A221JW31D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance220pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Tolerance±5%
Package / Case1206 (3216 metric)
Temperature CoefficientU2J
PackagingDigi-Reel?
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C