GRM31BR73A332KW01L
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1206 3300pF 1000volts X7R 10%
product image
GRM31BR73A332KW01L Picture
SeekIC No. : 00817081 Detail
GRM31BR73A332KW01L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1206 3300pF 1000volts X7R 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM31BR73A332KW01L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 3300 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 1 KVolts Temperature Coefficient / Code : X7R
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - mm : 3216
Voltage Rating : 1 KVolts
Capacitance : 3300 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM31BR73A332KW01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance3300pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Tolerance±10%
Package / Case1206 (3216 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C