GRM31C5C1H823JA01L
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1206 82000pF 50volt C0G +/-5%
product image
GRM31C5C1H823JA01L Picture
SeekIC No. : 00940893 Detail
GRM31C5C1H823JA01L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1206 82000pF 50volt C0G +/-5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM31C5C1H823JA01L
Mfg:
Murata
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 0.082 uF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Capacitance : 0.082 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM31C5C1H823JA01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.082F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Package / Case1206 (3216 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C