GRM31CC81E106KE15L
CAP CER 10UF 25V 10% X6S 1206
product image
GRM31CC81E106KE15L Picture
SeekIC No. : 002933842 Detail
GRM31CC81E106KE15L: CAP CER 10UF 25V 10% X6S 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM31CC81E106KE15L
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 10µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X6S Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Voltage - Rated: 25V
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X6S
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Capacitance: 10µF
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM31CC81E106KE15L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX6S
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-