GRM31MF52A473ZD01L
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0.047uF 100VDC Y5V -20% to 80%
product image
GRM31MF52A473ZD01L Picture
SeekIC No. : 00841434 Detail
GRM31MF52A473ZD01L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0.047uF 100VDC Y5V -20% to 80%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM31MF52A473ZD01L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.047 uF Tolerance : - 20 %, + 80 %
Voltage Rating : 100 Volts Temperature Coefficient / Code : Y5V
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Operating Temperature Range : - 30 C to + 85 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Voltage Rating : 100 Volts
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Capacitance : 0.047 uF
Tolerance : - 20 %, + 80 %
Temperature Coefficient / Code : Y5V
Operating Temperature Range : - 30 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM31MF52A473ZD01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.047F
Voltage - Rated 100V
Tolerance-20%, +80%
Package / Case1206 (3216 metric)
Temperature CoefficientY5V (F)
Lead Spacing-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C