GRM32DR73A223KW01L
CAP CER 0.022UF 1KV 10% X7R 1210
product image
GRM32DR73A223KW01L Picture
SeekIC No. : 002933861 Detail
GRM32DR73A223KW01L: CAP CER 0.022UF 1KV 10% X7R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM32DR73A223KW01L
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 0.022µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 1000V (1kV) Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.087" (2.20mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Digi-Reel®Alternate Packaging
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 0.022µF
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max): 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM32DR73A223KW01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.022F
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-