GRM32ER61A106KC01L
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10UF 10Volts 10%
product image
GRM32ER61A106KC01L Picture
SeekIC No. : 00943116 Detail
GRM32ER61A106KC01L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10UF 10Volts 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM32ER61A106KC01L
Mfg:
Murata
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 10 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 10 Volts Temperature Coefficient / Code : X5R
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : General Type MLCCs
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 10 uF
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Temperature Coefficient / Code : X5R
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM32ER61A106KC01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±10%
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientX5R
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C