GRM32NF51H684ZA01L
CAP CER 0.68UF 50V Y5V 1210
product image
GRM32NF51H684ZA01L Picture
SeekIC No. : 002928402 Detail
GRM32NF51H684ZA01L: CAP CER 0.68UF 50V Y5V 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM32NF51H684ZA01L
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 0.68µF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.059" (1.50mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Capacitance: 0.68µF
Thickness (Max): 0.059" (1.50mm)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM32NF51H684ZA01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.68F
Voltage - Rated 50V
Tolerance-20%, +80%
Temperature CoefficientY5V (F)
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-