GRM32RR71H105MA01L
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1210 1.0uF 50volt X7R +/-10%
product image
GRM32RR71H105MA01L Picture
SeekIC No. : 00943457 Detail
GRM32RR71H105MA01L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1210 1.0uF 50volt X7R +/-10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM32RR71H105MA01L
Mfg:
Murata
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 1 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : General Type MLCCs
Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 1 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM32RR71H105MA01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.0F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C