GRM42A7U3F101JW31L
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 100pF 3.15KV U2J 5%
product image
GRM42A7U3F101JW31L Picture
SeekIC No. : 00811387 Detail
GRM42A7U3F101JW31L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 100pF 3.15KV U2J 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM42A7U3F101JW31L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 100 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 3.15 KVolts Temperature Coefficient / Code : U2J
Case Code - in : 1808 Case Code - mm : 4520
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Case Code - in : 1808
Case Code - mm : 4520
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 100 pF
Temperature Coefficient / Code : U2J
Voltage Rating : 3.15 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM42A7U3F101JW31L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance100pF
Voltage - Rated 3150V (3.15kV)
Tolerance±5%
Package / Case1808 (4520 metric)
Temperature CoefficientU2J
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C