GRM42A7U3F820JW31L
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 82pF 3.15KV U2J 5%
product image
GRM42A7U3F820JW31L Picture
SeekIC No. : 00807360 Detail
GRM42A7U3F820JW31L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 82pF 3.15KV U2J 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM42A7U3F820JW31L
Quick Details
Capacitance : 82 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 82 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM42A7U3F820JW31L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance82pF
Voltage - Rated 3150V (3.15kV)
Tolerance±5%
Package / Case1808 (4520 metric)
Temperature CoefficientU2J
PackagingDigi-Reel?
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C