GRM43DR60J336ME01L
CAP CER 33UF 6.3V 20% X5R 1812
product image
GRM43DR60J336ME01L Picture
SeekIC No. : 002952498 Detail
GRM43DR60J336ME01L: CAP CER 33UF 6.3V 20% X5R 1812
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM43DR60J336ME01L
Capacitance: 33µF Voltage - Rated: 6.3V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X5R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.087" (2.20mm)
Lead Spacing: - Features: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X5R
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Voltage - Rated: 6.3V
Tolerance: ±20%
Thickness (Max): 0.087" (2.20mm)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance: 33µF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM43DR60J336ME01L
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance33F
Voltage - Rated 6.3V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX5R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-