GRM43R5C1H133JD01L
CAP CER 0.013UF 50V 5% NP0 1812
product image
GRM43R5C1H133JD01L Picture
SeekIC No. : 002946649 Detail
GRM43R5C1H133JD01L: CAP CER 0.013UF 50V 5% NP0 1812
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM43R5C1H133JD01L
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 0.013µF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±5%
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Packaging: Cut Tape (CT)
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 0.013µF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM43R5C1H133JD01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.013F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-