GRM43RF52A154ZA01L
CAP CER 0.15UF 100V Y5V 1812
product image
GRM43RF52A154ZA01L Picture
SeekIC No. : 002946652 Detail
GRM43RF52A154ZA01L: CAP CER 0.15UF 100V Y5V 1812
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM43RF52A154ZA01L
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 0.15µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 100V Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Failure Rate: -
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Voltage - Rated: 100V
Capacitance: 0.15µF
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM43RF52A154ZA01L
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance0.15F
Voltage - Rated 100V
Tolerance-20%, +80%
Temperature CoefficientY5V (F)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-