GRM55DR71E106MA01L
CAP CER 10UF 25V 20% X7R 2220
product image
GRM55DR71E106MA01L Picture
SeekIC No. : 002964628 Detail
GRM55DR71E106MA01L: CAP CER 10UF 25V 20% X7R 2220
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM55DR71E106MA01L
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 10µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.087" (2.20mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Voltage - Rated: 25V
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Capacitance: 10µF
Thickness (Max): 0.087" (2.20mm)
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM55DR71E106MA01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-