GS06E-2P1J
Plug-In AC Adapters 6W 9V 0.66A 2 pole EURO plug
product image
GS06E-2P1J Picture
SeekIC No. : 002764720 Detail
GS06E-2P1J: Plug-In AC Adapters 6W 9V 0.66A 2 pole EURO plug
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GS06E-2P1J
Mfg:
Mean Well
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Region : Europe Mounting Style : Wall
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC Number of Outputs : 1
Output Power Rating : 6 W Output Voltage (Channel 1) : 9 V
Output Current (Channel 1) : 0.66 A DC Output Connector : 2.1 mm Barrel Plug
AC Plug included/required : Included Commercial/Medical : Commercial
Efficiency : Level V
Description
Mounting Style : Wall
Number of Outputs : 1
Commercial/Medical : Commercial
Efficiency : Level V
Output Voltage (Channel 1) : 9 V
AC Plug included/required : Included
Region : Europe
DC Output Connector : 2.1 mm Barrel Plug
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Output Power Rating : 6 W
Output Current (Channel 1) : 0.66 A