GS120A12-R7B
Plug-In AC Adapters 102W 12V 8.5A 3pole AC inlet W/PFC
product image
GS120A12-R7B Picture
SeekIC No. : 002762829 Detail
GS120A12-R7B: Plug-In AC Adapters 102W 12V 8.5A 3pole AC inlet W/PFC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GS120A12-R7B
Mfg:
Mean Well
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Region : Universal Mounting Style : Desktop
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC Number of Outputs : 1
Output Power Rating : 102 W Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 8.5 A DC Output Connector : 4 Pin DIN
AC Plug included/required : Required Commercial/Medical : Commercial
Efficiency : Level V
Description
Number of Outputs : 1
AC Plug included/required : Required
Commercial/Medical : Commercial
Efficiency : Level V
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Region : Universal
Mounting Style : Desktop
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC
Output Power Rating : 102 W
DC Output Connector : 4 Pin DIN
Output Current (Channel 1) : 8.5 A