GSC12DRYN-S93
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD
product image
GSC12DRYN-S93 Picture
SeekIC No. : 003039791 Detail
GSC12DRYN-S93: CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GSC12DRYN-S93
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 12 Number of Positions: 24
Gate-Emitter Leakage Current : 0.4 uA Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Color: Black
Flange Feature: -
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGSC12DRYN-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack