GSC31DRAN-S734
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A SLD
product image
GSC31DRAN-S734 Picture
SeekIC No. : 003080385 Detail
GSC31DRAN-S734: CONN EDGECARD 62POS .100 R/A SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GSC31DRAN-S734
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 31 Number of Positions: 62
Gate-Emitter Leakage Current : 0.4 uA Card Thickness: 0.031" (0.79mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: - Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Termination: Solder Contact Material: Phosphor Bronze
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: -
Termination: Solder
Color: Black
Flange Feature: -
Series: -
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions/Bay/Row: 31
Card Thickness: 0.031" (0.79mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGSC31DRAN-S734
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Card TypeDual Edge
Contact FinishGold
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack