GSC49DRYH-S93
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD
product image
GSC49DRYH-S93 Picture
SeekIC No. : 003098465 Detail
GSC49DRYH-S93: CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GSC49DRYH-S93
Configuration : Half Bridge Module Card Type: Non Specified - Dual Edge
Gender: Female Number of Positions/Bay/Row: 49
Number of Positions: 98 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Contact Type: Full Bellows
Flange Feature: Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Number of Positions/Bay/Row: 49
Parameters:
Technical/Catalog InformationGSC49DRYH-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack