GU128X64-800A
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 128X64
product image
GU128X64-800A Picture
SeekIC No. : 003611490 Detail
GU128X64-800A: MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 128X64
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GU128X64-800A
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: 800 Manufacturer: Noritake Company Inc
Outline L x W x H: 140.000mm x 68.00mmx 15.20mm Viewing Area: 83.10mm L x 41.50mm W
Display Format: 21 x 8 Response Time : 4 us
Display Type: Graphic Format: 5 x 7 Dots
Voltage - Supply: 4.75 V ~ 5.25 V Character Size: 4.50mm
Number of Dots: 128 x 64 Interface: Parallel/Serial
Description
Manufacturer: Noritake Company Inc
Display Type: Graphic
Format: 5 x 7 Dots
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.75 V ~ 5.25 V
Interface: Parallel/Serial
Series: 800
Number of Dots: 128 x 64
Viewing Area: 83.10mm L x 41.50mm W
Display Format: 21 x 8
Character Size: 4.50mm
Outline L x W x H: 140.000mm x 68.00mmx 15.20mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationGU128X64-800A
VendorNoritake Company Inc
CategoryOptoelectronics
Character Size4.50mm
Format5 x 7 Dots
Display Format21 x 8
Display TypeGraphic
Number of Dots128 x 64
InterfaceParallel/Serial
Other Names GU128X64 800A