GU256X64-900A
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 256X64
product image
GU256X64-900A Picture
SeekIC No. : 003611499 Detail
GU256X64-900A: MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 256X64
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GU256X64-900A
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Noritake Company Inc
Outline L x W x H: 230.00mm x 78.00mm x 16.00mm Viewing Area: 166.30mm L x 41.50mm W
Display Format: 42 x 8 Response Time : 4 us
Display Type: Graphic Format: 5 x 7 Dots
Voltage - Supply: 5V Character Size: 4.50mm
Number of Dots: 256 x 64 Interface: Parallel
Description
Manufacturer: Noritake Company Inc
Display Type: Graphic
Format: 5 x 7 Dots
Voltage - Supply: 5V
Interface: Parallel
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Series: -
Number of Dots: 256 x 64
Character Size: 4.50mm
Display Format: 42 x 8
Viewing Area: 166.30mm L x 41.50mm W
Outline L x W x H: 230.00mm x 78.00mm x 16.00mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationGU256X64-900A
VendorNoritake Company Inc
CategoryOptoelectronics
Character Size4.50mm
Format5 x 7 Dots
Display Format42 x 8
Voltage - Supply5V
Display TypeGraphic
Number of Dots256 x 64
InterfaceParallel
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names GU256X64 900A