GW13J75K0E
Wirewound Resistors - Chassis Mount 13watt 75K 5%
product image
GW13J75K0E Picture
SeekIC No. : 001288226 Detail
GW13J75K0E: Wirewound Resistors - Chassis Mount 13watt 75K 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GW13J75K0E
Quick Details
Resistance : 75 KOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 3 Watts Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Series : G Operating Temperature Range : - 55 C to + 200 C
Dimensions : 31.8 mm L Packaging : Bulk
Tolerance : 5 %
Series : G
Resistance : 75 KOhms
Power Rating : 3 Watts
Dimensions : 31.8 mm L
Parameters:
Technical/Catalog InformationGW13J75K0E
VendorOhmite
CategoryResistors
Resistance In Ohms75.0K
Power (Watts)13W
Tolerance±5%
CompositionWirewound