GWM100-01X1-SMD
Discrete Semiconductor Modules 100 Amps 100V
product image
GWM100-01X1-SMD Picture
SeekIC No. : 00140722 Detail
GWM100-01X1-SMD: Discrete Semiconductor Modules 100 Amps 100V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GWM100-01X1-SMD
Mfg:
Ixys
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Mounting Style : SMD/SMT Packaging : Box
Description
Product :
Type :
Package / Case :
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Box
Parameters:
Technical/Catalog InformationGWM100-01X1-SMD
VendorIXYS
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Mounting TypeSurface Mount
FET Polarity6 N-Channel (3-Phase Bridge)
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C90A
Rds On (Max) @ Id, Vgs8.5 mOhm @ 80A. 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds -
Power - Max-
PackagingTube
Gate Charge (Qg) @ Vgs90nC @ 10V