GXA18000
Trimmer / Variable Capacitors 8mm 2-18pF 3 LEAD
product image
GXA18000 Picture
SeekIC No. : 001106349 Detail
GXA18000: Trimmer / Variable Capacitors 8mm 2-18pF 3 LEAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GXA18000
Mfg:
Sprague Goodman
Quick Details
Capacitance Range : 2 pF to 18 pF Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Termination Style : Radial
Product : Trimmer Capacitors - Film Dielectric
Description
Tolerance :
Voltage Rating : 100 Volts
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance Range : 2 pF to 18 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGXA18000
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range2 ~ 18pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case8mm Round