GXQ18001
CAP TRIMMER 2.5-18PF 300V TH
product image
GXQ18001 Picture
SeekIC No. : 002996824 Detail
GXQ18001: CAP TRIMMER 2.5-18PF 300V TH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GXQ18001
Quick Details
Series: - Logic Family : HSTL
Manufacturer: Sprague-Goodman Capacitance Range: 2.5 ~ 18pF
Adjustment Type: Side Adjustment Voltage - Rated: 300V
Size / Dimension: Rectangular - 0.315" L x 0.264" W (8.00mm x 6.70mm) Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole Features: General Purpose
Description
Features: General Purpose
Packaging: Bulk
Series: -
Voltage - Rated: 300V
Mounting Type: Through Hole
Manufacturer: Sprague-Goodman
Adjustment Type: Side Adjustment
Capacitance Range: 2.5 ~ 18pF
Size / Dimension: Rectangular - 0.315" L x 0.264" W (8.00mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGXQ18001
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range2.5 ~ 18pF
Voltage - Rated 300V