GYC15000
Trimmer / Variable Capacitors 2.0-15pF 100V 10mm
product image
GYC15000 Picture
SeekIC No. : 001105902 Detail
GYC15000: Trimmer / Variable Capacitors 2.0-15pF 100V 10mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GYC15000
Mfg:
Sprague Goodman
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance Range : 2 pF to 15 pF Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 70 C Termination Style : Radial
Product : Trimmer Capacitors - Film Dielectric
Description
Tolerance :
Voltage Rating : 100 Volts
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 70 C
Capacitance Range : 2 pF to 15 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGYC15000
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range2 ~ 15pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case10mm Round