GYD40000
Trimmer / Variable Capacitors 3.5-40pF 100V 10mm
product image
GYD40000 Picture
SeekIC No. : 001106292 Detail
GYD40000: Trimmer / Variable Capacitors 3.5-40pF 100V 10mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GYD40000
Quick Details
Capacitance Range : 3.5 pF to 40 pF Voltage Rating : 200 Volts
Voltage Rating : 200 Volts
Capacitance Range : 3.5 pF to 40 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGYD40000
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range3 ~ 40pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeSide Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case10mm Round