H12WD48110
Solid State Relays PM IP00 SSR, 530VAC 110A, DC In, ZC
product image
H12WD48110 Picture
SeekIC No. : 0094337 Detail
H12WD48110: Solid State Relays PM IP00 SSR, 530VAC 110A, DC In, ZC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
H12WD48110
Mfg:
Crydom
  • Qty
  • 0~6
  • 6~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount
Description
Mounting Style :
Control Voltage Range :
Load Voltage Rating :
Load Current Rating :
Contact Form :
Output Device :
Package / Case :
Parameters:
Technical/Catalog InformationH12WD48110
VendorCrydom Co.
CategoryRelays
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CasePUK
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current110A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 660 V