H3AAH-1006G
IDC CABLE - HSC10H/AE10G/HSC10H
product image
H3AAH-1006G Picture
SeekIC No. : 002882128 Detail
H3AAH-1006G: IDC CABLE - HSC10H/AE10G/HSC10H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
H3AAH-1006G
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Technology Type : Internal SMD Chip Antenna Series: -
Manufacturer: Assmann WSW Components Connector Type: Socket to Socket
Number of Positions: 10 Number of Rows: 2
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm) Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00") Features: -
Color: Gray, Ribbon Shielding: Unshielded
Usage: - Cable Termination: IDC
Contact Finish: Gold
Description
Series: -
Connector Type: Socket to Socket
Number of Rows: 2
Features: -
Usage: -
Cable Termination: IDC
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Manufacturer: Assmann WSW Components
Number of Positions: 10
Shielding: Unshielded
Contact Finish: Gold
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Color: Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness: 15µin (0.38µm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationH3AAH-1006G
VendorAssmann Electronics Inc (VA)
CategoryCable Assemblies
Connector TypeSocket to Socket
Number of Positions 10
Number of Rows2
Features-
ColorGray, Ribbon
Length6.0" (152.4mm)
Usage-
ShieldingUnshielded
Cable TerminationIDC
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)