H3BWH-6006G
IDC CABLE - HSR60H/AE60G/HPL60H
product image
H3BWH-6006G Picture
SeekIC No. : 002887868 Detail
H3BWH-6006G: IDC CABLE - HSR60H/AE60G/HPL60H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
H3BWH-6006G
Number of Positions: 60 Number of Rows: 2
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm) Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00") Features: Strain Relief (Socket); Flange, Polarizing Key (Plug)
Color: Gray, Ribbon Shielding: Unshielded
Cable Termination: IDC
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Manufacturer: Assmann WSW Components
Number of Positions: 60
Shielding: Unshielded
Contact Finish: Gold
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Color: Gray, Ribbon
Parameters:
Technical/Catalog InformationH3BWH-6006G
Connector TypeSocket to Plug
Number of Positions 60
Number of Rows2
ColorGray, Ribbon
Length6.0" (152.4mm)
Usage-
ShieldingUnshielded
Cable TerminationIDC
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)