H48SA28016NYFH
MODULE DC/DC 1/2 BRICK 28V 16A
product image
H48SA28016NYFH Picture
SeekIC No. : 003778461 Detail
H48SA28016NYFH: MODULE DC/DC 1/2 BRICK 28V 16A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
H48SA28016NYFH
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: Delphi H48SA Manufacturer: Delta Product Groups/Power
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 36V Packaging : Tube
Voltage - Input (Max): 75V Voltage - Output 1: 28V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 16A Power (Watts) - Manufacture Series: 450W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V) Features: With UVLO
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 9-DIP Module, 1/2 Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 2.40" W x 0.50" H (57.8mm x 61.0mm x 12.7mm) Packaging: Tray
Operating Temperature: -40°C ~ 98°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tray
Features: With UVLO
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Voltage - Input (Min): 36V
Current - Output (Max): 16A
Voltage - Input (Max): 75V
Voltage - Output 1: 28V
Package / Case: 9-DIP Module, 1/2 Brick
Manufacturer: Delta Product Groups/Power
Series: Delphi H48SA
Power (Watts) - Manufacture Series: 450W
Size / Dimension: 2.28" L x 2.40" W x 0.50" H (57.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Efficiency: 92.7%