H5C-2E3-5000
Standard Clock Oscillators 8 PIN 3.3V 50MHz
product image
H5C-2E3-5000 Picture
SeekIC No. : 001165287 Detail
H5C-2E3-5000: Standard Clock Oscillators 8 PIN 3.3V 50MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
H5C-2E3-5000
Mfg:
Fox
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : XO Package / Case : DIP-8
Frequency : 5000 MHz Frequency Stability : 100 PPM
Termination Style : Radial Minimum Operating Temperature : 0 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Series : H5C2E
Description
Supply Voltage :
Load Capacitance :
Output Format :
Dimensions :
Packaging :
Minimum Operating Temperature : 0 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Product : XO
Frequency Stability : 100 PPM
Termination Style : Radial
Package / Case : DIP-8
Series : H5C2E
Frequency : 5000 MHz