HA1-DC48V
RELAY MINI SPDT 3A 48VDC PCB
product image
HA1-DC48V Picture
SeekIC No. : 004358224 Detail
HA1-DC48V: RELAY MINI SPDT 3A 48VDC PCB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HA1-DC48V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationHA1-DC48V
VendorPanasonic Electric Works
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitSPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Coil Voltage48VDC
Control Off Voltage (Min)4.8 VDC
Control On Voltage (Max)38.4 VDC
Coil Current7.5mA