HA15-0.9-AG
Linear and Switching Power Supplies 100-240VAC, 12V 0.9A
product image
HA15-0.9-AG Picture
SeekIC No. : 002758188 Detail
HA15-0.9-AG: Linear and Switching Power Supplies 100-240VAC, 12V 0.9A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HA15-0.9-AG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Linear Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 876 W Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Output Current (Channel 1) : 0.9 A Dimensions : 123.7 mm L x 101.6 mm W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Commercial/Medical : Commercial
Product : Linear Supplies
Output Current (Channel 1) : 0.9 A
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Dimensions : 123.7 mm L x 101.6 mm W
Output Power Rating : 876 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationHA15-0.9-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)10W
Voltage - Output12V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output12 VDC @ 900mA