HA48110E-10
Solid State Relays Panel Mount,AC Output, Ratings from 12A to 125A at 48-530 VAC - AC or DC control
product image
HA48110E-10 Picture
SeekIC No. : 0096399 Detail
HA48110E-10: Solid State Relays Panel Mount,AC Output, Ratings from 12A to 125A at 48-530 VAC - AC or DC control
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HA48110E-10
Mfg:
Crydom
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Mounting Style : Panel
Control Voltage Range : 18 VAC to 36 VAC Load Voltage Rating : 48 VAC to 530 VAC
Load Current Rating : 110 A Output Device : SCR
Mounting Style : Panel
Control Voltage Range : 18 VAC to 36 VAC
Load Voltage Rating : 48 VAC to 530 VAC
Load Current Rating : 110 A