HA7-5137A-5
IC OPAMP 63MHZ PRECISION 8-DIP
product image
HA7-5137A-5 Picture
SeekIC No. : 003529375 Detail
HA7-5137A-5: IC OPAMP 63MHZ PRECISION 8-DIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HA7-5137A-5
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intersil
Amplifier Type: General Purpose Type: -
Number of Circuits: 1 Max Output Power x Channels @ Load: -
Output Type: - Slew Rate: 20 V/µs
Voltage - Supply: - Features: -
Gain Bandwidth Product: 80MHz -3db Bandwidth: -
Package / Case : SOP-8 Current - Input Bias: 10nA
Voltage - Input Offset: 10µV Current - Supply: 3.5mA
Current - Output / Channel: 25mA Voltage - Supply, Single/Dual (±): 10 V ~ 40 V, ±5 V ~ 20 V
Operating Temperature: 0°C ~ 75°C Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 8-CDIP (0.300", 7.62mm) Supplier Device Package: 8-CERDIP
Description
Series: -
Amplifier Type: General Purpose
Type: -
Max Output Power x Channels @ Load: -
Output Type: -
Voltage - Supply: -
Features: -
-3db Bandwidth: -
Slew Rate: 20 V/µs
Number of Circuits: 1
Current - Output / Channel: 25mA
Current - Supply: 3.5mA
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tube
Current - Input Bias: 10nA
Voltage - Input Offset: 10µV
Gain Bandwidth Product: 80MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 75°C
Package / Case: 8-CDIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package: 8-CERDIP
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 10 V ~ 40 V, ±5 V ~ 20 V
Manufacturer: Intersil
Parameters:
Technical/Catalog InformationHA7-5137A-5
VendorIntersil
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
PackagingTube
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits1 - Single
Package / Case8-CDIP (300 mil)
Slew Rate20 V/s
Gain Bandwidth Product80MHz
Current - Supply3.5mA
Current - Output / Channel25mA
Output Type-
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias10nA
Voltage - Input Offset10V
Drawing Number*
Lead Free StatusContains Lead
RoHS StatusRoHS Non-Compliant
Other Names HA7 5137A 5