HAA15-0.8-AG
Linear and Switching Power Supplies +15/-15V, 0.8/0.8A +12 -5
product image
HAA15-0.8-AG Picture
SeekIC No. : 002758122 Detail
HAA15-0.8-AG: Linear and Switching Power Supplies +15/-15V, 0.8/0.8A +12 -5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HAA15-0.8-AG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Linear Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 12 W Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Output Current (Channel 1) : 0.8 A Output Voltage (Channel 2) : - 15 VDC
Output Current (Channel 2) : 0.8 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 6.5 in L x 4 in W
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style : Chassis
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Output Power Rating : 12 W
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Output Voltage (Channel 2) : - 15 VDC
Output Current (Channel 1) : 0.8 A
Output Current (Channel 2) : 0.8 A
Dimensions : 6.5 in L x 4 in W
Parameters:
Technical/Catalog InformationHAA15-0.8-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs2
Power (Watts)24W
Voltage - Output±15V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output15 VDC @ 800mA
2nd Output-15 VDC @ 800mA