HAS030YJ-A
CONV DC-DC 24V IN 15V OUT 30W NL
product image
HAS030YJ-A Picture
SeekIC No. : 003793839 Detail
HAS030YJ-A: CONV DC-DC 24V IN 15V OUT 30W NL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HAS030YJ-A
  • Qty
  • 0~20
Quick Details
Input Signal Type : Differential Series: *
Manufacturer: Power-One Type: -
Number of Outputs: - Voltage - Input (Min): -
Voltage - Input (Max): - Voltage - Output 1: -
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): - Power (Watts) - Manufacture Series: -
Voltage - Isolation: - Features: -
Mounting Type: - Package / Case: -
Size / Dimension: - Packaging: -
Operating Temperature: -
Description
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Features: -
Voltage - Isolation: -
Packaging: -
Type: -
Number of Outputs: -
Voltage - Input (Min): -
Voltage - Input (Max): -
Voltage - Output 1: -
Current - Output (Max): -
Power (Watts) - Manufacture Series: -
Mounting Type: -
Package / Case: -
Size / Dimension: -
Operating Temperature: -
Efficiency: -
Series: *
Manufacturer: Power-One
Features:
• Industry Standard Half-Brick
• Low-Cost Design
• 100°C Baseplate Operation
• Open-Frame Packaging
• 24V and 48V Input Versions
• Input Pi Filter
• Optional Enable Logic
• 1500V Isolation
Description
HAS030YJ-A  DC/DC converters provide up to 30 watts of output power in an industry-standard package and footprint. With a maximum case temperature of 100°C, the HAS030YJ-A  is well suited for the most demanding telecom, networking, and industrial applications. The HAS features 1500 VDC isolation,short circuit, and overtemperature protection, as well as six-sided shielding. The HAS series is available with optional enable and voltage trim pins. Please see the IAD series for dual output applications.