HAY1105W-TR
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD
product image
HAY1105W-TR Picture
SeekIC No. : 003613554 Detail
HAY1105W-TR: LED YELLOW CLEAR 1206 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HAY1105W-TR
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: 1105W Manufacturer: Stanley Electric Co
Color: Yellow Millicandela Rating: 20mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ: 2.2V Current - Test: 20mA
Wavelength - Dominant: 590nm Supply Current (Max) : 0.0023 mA
Wavelength - Peak: 580nm Viewing Angle: 40°
Lens Type: Clear Lens Style/Size: Round with Domed Top, 1.6mm
Package / Case: 1206 (3216 Metric) Size / Dimension: 3.20mm L x 1.60mm W
Height: 1.85mm Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Test: 20mA
Lens Type: Clear
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Color: Yellow
Voltage - Forward (Vf) Typ: 2.2V
Wavelength - Dominant: 590nm
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 3.20mm L x 1.60mm W
Millicandela Rating: 20mcd
Viewing Angle: 40°
Lens Style/Size: Round with Domed Top, 1.6mm
Wavelength - Peak: 580nm
Height: 1.85mm
Manufacturer: Stanley Electric Co
Series: 1105W
Parameters:
Technical/Catalog InformationHAY1105W-TR
VendorStanley Electric Co
CategoryOptoelectronics
ColorYellow
Lens Style/SizeRound, 1.6mm
Millicandela Rating20mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ2.2V
Wavelength - Dominant590nm
Wavelength - Peak580nm
Current - Test20mA