HB04U12S15QC
DC/DC Converters 4W UNREG 12V TO 15V
product image
HB04U12S15QC Picture
SeekIC No. : 002714863 Detail
HB04U12S15QC: DC/DC Converters 4W UNREG 12V TO 15V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HB04U12S15QC
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 4 W
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Current (Channel 1) : 267 mA Package / Case Size : Quarter Brick
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Package / Case Size : Quarter Brick
Output Power : 4 W
Output Current (Channel 1) : 267 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationHB04U12S15QC
VendorMurata Power Solutions Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input12V
Output15V
Power (Watts)4W
Number of Outputs1
1st Output15 VDC @ 267mA